Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křeček syrský

- nyní bydlí každý křeček sám: samice má prostor 30*100cm a samec 50*30cm

- vybavení: miska, napáječka, domeček či hnízdo, kolotoč, tunely z pet lahve, větve z ovocných stromů...

 

Na začátku jsme bydleli někteří společně, jiní samostatně v kleci, popřípadě chvíli v akvárku než se pořídila nová klec. Jako první k nám přišel Dobby(již zemřel) a zanedlouho Amy(již zemřela), byli u nás i jiné samičky a samečci, kteří potom putovali do jiných chovů (Vyškov, Slavkov, Prostějov)...

 

Teď máme ze staré knihovny vytvořenou hromadnou ubykaci, která je rozdělená na jednotlivé menší.

Každý máme svůj vlastní kolotoč, domečky nebo máme od majitelky neustále k dispozici materiál (http://www.exo-eko.cz/Hnizdo-pro-hlodavce/Material-na-pelisek-pro-hlodavce-20g) na stavbu hnízda, což nás velice baví. Další vybavení máme samozřejmě misku na krmení, misku na vodu-případně napáječku, minerální blog pro doplnění stravy (http://www.exo-eko.cz/Mineralni-doplnky/Kamen-mineralni-s-drzakem-jumbo), nějaké ty prolézačky (ruličky od toal. papíru, ustřihlé pet lahve..). Pokud je to možné máme v ubikaci nějakou tu větvičku na okusování (broušení zoubků).

 

Na stravu dostáváme doma vyrobenou směs semínek (slunečnice, oves, pšenice, hrášek, fazule, kukuřice, nudle (těstoviny), proso, granule pro koťata (mnoho vitamínů).

Dále dostáváme nějaký ten kousek piškotu, tvrdého chleba, ovoce (jablko, banán, kiwi, mandarinka), pampališku, jetelinu, občas kousek sýru (samice dostávají každý den v době březosti a po porodu nebo když není tak bílý jogurt), také při každém čištění dodáváme čerstvé seno.

Obden dostáváme vitamíny od Vitakraftu (http://www.exo-eko.cz/Vitaminy-pro-hlodavce/Vita-Fit-50g).

 

Jako podestýlku používáme dřevěné pelety Cats Best Universal, kde nám 10l vystačí přibližně na 14dní (http://www.exo-eko.cz/Podestylky-pro-kocky/Kockolit-Cats-Best-Universal).

 

Po seznámení s majitelkou dalších chovných křečíků ze Zlína www.syriandiamond.webnode.cz, jsem se rozhodla v ikei pořídit plastové boxy Samla (45litrů) a upravit je pro křečky. Jsou určené pro špuntíky od odstavu do doby než si je odvezou nový majitelé (1* samičky, 1* samečci).

 

Křečík roborowského

- bydlíme v akvárii s pletivem v rozměrech 70*30cm

- vybavení: miska, napáječka, malý kolotoč, tunely z pet lahve, tunely z toal. papíru, větve z ovocných stromů, domeček...

Protože jsme menší než naši kamarádi syrští a nemáme v oblibě tolik šplhání, našim domovem je akvárium s mřížkou z pletiva.

Ve vybavení máme tak jak všichni misku, napáječku, kolotoč, a spoustu tunelů a prolézaček (doma vyrobených).

Jako podestýlku používáme hobliny míchané lehce s Cats Best Universal (http://www.exo-eko.cz/Podestylky-pro-kocky/Kockolit-Cats-Best-Universal). Moji křečíci se strašně rádi prohrabávají (což by jim Cats Best neumožňovalo).

 V ubykaci, máme také misku s pískem pro činčily.